Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti.

banner1

banner4

Konferencija „Fizinio aktyvumo formulė ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“ 2024

2024 m. balandžio 25 d. Utenos švietimo centre vyko respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Fizinio aktyvumo formulė ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“, skirta pasaulinei fizinio aktyvumo bei UNESCO Tarptautinei sporto vaidmens plėtrai ir santarvei paminėti. Konferencijos tikslas – kelti pedagogų kvalifikaciją, pasidalinti gerąja darbo patirtimi,
siekiant diegti aukštesnės kokybės fizinio aktyvumo pamokas ikimokykliniame ir
priešmokykliniame amžiuje. Konferencijos uždaviniai:
1. Suteikti teorinių ir praktinių žinių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams, dirbantiems su 3-6 metų amžiaus vaikais;
2. Gilinti pedagogų fizinio aktyvumo kompetencijas, taikant inovatyvius, aktyvius, kūrybiškus mokymo metodus bei priemones;
3. Plėtoti pedagogų ir bendruomenės bendradarbiavimą taikant fizinio aktyvumo formulę.
4. Dalintis gerąją patirtimi, kaip efektyvia profesinės kompetencijos kėlimo forma.

Dalyvius iš Utenos, Rokiškio, Zarasų, Ukmergės, Ignalinos, Anykščių rajonų pasveikino miesto valdžios atstovai pritardami sportiškam jaunosios kartos ugdymui.

Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė kalbėjo ar (ne) įmanoma misija – fizinio raštingumo ugdymas ankstyvajame vaikų amžiuje. Charizmatiška, sportiška ir nepailstanti fizinio ugdymo mokytoja ekspertė kalbėjo apie būtinus pokyčius ir pateikė svarių argumentų dėl fizinio vaikų aktyvumo didinimo. Apie fizinio aktyvumo formulę kalbėjo Molėtų  futbolo klubo vadovas ir treneris Maris Grava. Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Godliauskienė kalbėjo apie inovatyvaus fizinio aktyvumo modelio taikymą darželyje. Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokytoja Janė Čiplienė kalbėjo apie kompetencijų ugdymą ir vaikystės džiaugsmo patyrimą per judumą. 

Mūsų darželio ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilma Čekienė skaitė pranešimą apie fizinio ugdymo galimybes ir kaitą, apie įgyvendinamus projektus, kuriais siekiame sukurti aplinką, tinkančią ugdyti skirtingų gebėjimų, poreikių ir interesų turintiems vaikams. Socialinė pedagogė Rūta Paukštienė kalbėjo apie socialinės kompetencijos ugdymą per vaikų fizinį aktyvumą ir kad mums labai svarbus visos mūsų bendruomenės įtraukimas į sportinius renginius, įskaitant vaikus, turinčius specialiųjų ugdymo(si) poreikių. Rūta pasidalino patirtimi ir veiklomis, pritaikytomis pozityvių vertybių formavimo ir patyčių prevenciniams tikslams pasiekti.

Praktinėje konferencijos dalyje buvo smagu, gerą nuotaiką kūrė aktyvūs dalyviai vadovaujami Audronės Vizbarienės. Visi gavo naudos iš pasidalinimo patirtimi ir gerų patarimų kaip sklandžiau vykdyti fiziškai aktyvias veiklas dirbant su vaikais.   

Konferenciją organizavo Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ direktorė Diana Kraujalienė, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilma Čekienė, Brigita Kavolėlienė, socialinė pedagogė Rūta Paukštienė, Utenos švietimo centro specialistė Ramunė Dasevičienė.

„Niekada nepasiduokite. Nesėkmė yra vienintelis pirmas laiptelis į pasisekimą.“
(Jimas Valvano)

 

 

Meno mokykloje 2024

2024 m. balandžio 16 d. priešmokyklinio ugdymo „Žvirbliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai svečiavosi Utenos meno mokykloje, kur vyko edukacinis renginys „Muzikos instrumentų pristatymas". Instrumentus pristatė profesionalai mokytojai, kūrinius atliko Meno mokyklos jaunieji muzikantai. Vaikai susipažino su įvairiais muzikos instrumentais, klausėsi jų skambesio, kai kuriuos išbandė patys. Edukaciją organizavo meninio ugdymo mokytoja Elena Zabukienė.

 

Dėl prašymų priėmimo į pirmas klases 2024-2025 m. m.

Informuojame, kad tėvų (globėjų) (toliau – tėvai) prašymai į miesto mokyklų pirmas klases bus priimami elektroniniu būdu nuo 2024 metų gegužės 2 d. 8.00 val. iki 2024 m. rugpjūčio 31 d. Anksčiau atsiųsti prašymai nebus registruojami.
Tėvams pateikus prašymą po birželio 1 d. ir, jeigu pagal teritoriją priskirtoje mokykloje nėra laisvų mokymosi vietų, siūloma rinktis mokyklas, kurios vykdo tą pačią ugdymo programą ir kuriose yra laisvų vietų.
Pirmų klasių mokinių sąrašai mokykloms bus pateikti po birželio 1 d.
Jeigu vaikas nepatenka į pageidaujamą mokyklą, su tėvais bus susisiekta telefonu gegužės 25-30 d.
Tėvai prašymus į miesto mokyklų pirmas klases galės pateikti:
el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba elektroniniame paslaugų portale: https://www.epaslaugos.lt.
Prašome siųsti tik vieną prašymą, nes, kaip parodė kelerių metų patirtis, kai kurie tėvai siunčia po 5 ir daugiau prašymų, todėl el. pašto dėžutė persipildo ir prašymai įstringa. Išsiuntę prašymą, tą pačią dienąturite gauti Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojo patvirtinimą, kad prašymas gautas.
Jeigu išsiuntėte prašymą ir tą dieną negavote patvirtinimo, skambinkite tel. (+370 389) 64054
Primename tėvams, kad tiksliai įrašytų vaiko asmens kodą, nes vaiko duomenys yra suvedami naudojant vaikų registravimo ir apskaitos programinę įrangą.
Jeigu vaikas dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turi specialiųjų ugdymosi poreikių, tai tėvai turėtų pateikti gydytojo pažymos kopiją apie vaiko negalią, nes tai mokykloms labai palengvina klasių komplektavimą. Primename, kad vienas mokinys, dėl įgytų ar įgimtų sutrikimų turintis didelių arba labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikiųbesimokantis bendrojo ugdymo klasėje, prilyginamas dviem tos klasės mokiniams. Atitinkamai mažinamas didžiausias nustatytas mokinių skaičius klasėje.
Jeigu pageidaujančių mokytis mokykloje yra daugiau, negu gali mokykla priimti, tai pirmiausia priimami toje mokykloje mokytis pageidaujantys asmenys, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.
Į likusias laisvas vietas klasėse gali būti priimti asmenys, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijojepirmumo teise priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikiųmokykloje jau besimokančių mokinių broliai (įbroliai), seserys (įseserės) ir arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys pagal prašymo padavimo datą ir laiką.
Negyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje prašyme būtinai įrašo ir kitą švietimo įstaigą.
Jeigu tėvai yra pasirinkę mokytoją, tai gali prašyme pažymėti mokytojo pavardę, vardą.
 
Utenos rajono savivaldybės administracijos
Švietimo ir sporto skyrius
 

Kūrybinis projektas „Pagaukime laimę!“ – sėkmingai įgyvendintas 2024

Kūrybinis projektas „Pagaukime laimę!“ skirtas paminėti tarptautinėms dienoms: I etapas - 2022 m. Pagalvių mūšio dienai, II etapas - 2023 m. Miego dienai, III etapas - 2024 m. Laimės dienai, baigtas. 
Laimę gaudė ir ieškojo savitų būdų, priemonių, metodų stresui, pykčiui, agresijai nugalėti ir netradiciškai paminėjo tarptautines dienas respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai  su ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo mokytojais, pagalbos specialistais, meninio ugdymo mokytojais  tėvais, globėjais.                     
Projekto veiklas kūrė, inicijavo ir įgyvendino darželyje: meninio ugdymo (dailės) mokytoja Ingrida Navikienė, socialinė pedagogė Rūta Paukštienė  ir specialioji pedagogė Ligita Arbočienė. Projekto simboliu tapo gandras, kurį sukūrė meninio ugdymo mokytoja Ingrida Navikienė.
Pirmaisiais metais vaikučiai ir mokytojos smagiai dalyvavo pagalvių mūšyje, žaidė „Pagalvių kvadratą“. Antraisiais metais į projektą įsitraukė ir „Varniukų“, „Ančiukų“ grupių tėveliai: skaitė pasakas prieš miegą. Pati smagiausia ir šauniausia veikla – pižamų madų demonstravimas ir diskoteka su „Pelėdžiukų“ grupės vaikais ir  mokytojomis. Tretieji projekto metai buvo kupini idėjų ir sumanymų. Tėveliai su vaikučiais lankėsi kupole, kuriame gyvena Laimė. Ten rašė savo mintis kada jie jaučiasi laimingi, fotografavosi sėdėdami ant Laimės suoliuko. Kupolo erdvėje veikia vyresniųjų grupių vaikų piešinių paroda. Mokytojos ir mokytojų padėjėjos piešė fraktalus popietėje „Laimė būti ramomis“. Saulėtą kovo 21 d. rytą dovanojome saulytes vaikučiams, o tėveliaims puikią nuotaiką prieš dienos darbus. Taip paminėjome pasaulinę žmonių su Dauno sindromu dieną. Vyresnieji priešmokyklinukai smagiai šoko Laimės diskotekoje.
Visus tris metus džiugino savo veiklomis „Varniukų“, „Geniukų“ ir „Zyliukų“ grupių mokytojos su ugdytiniais. „Varniukų“ grupės mokytojos šiais metais  surengė sportinę popietę „Laimė būti su tėčiu“. „Geniukų“ grupės vaikučiai dalino Laimės gėlytes praeiviams, pardavėjoms, taip dalindamiesi savo laime. „Zyliukų“ grupės vaikai pasidalino savo laimingomis akimirkomis su viso projekto dalyviais: „laimė tai kurti, šokti, dainuoti, turėti draugų“.
Laimė yra tarsi vaikas, jai reikia leisti užaugti.  (Charlesas L. Morganas)          
Projekto koordinatorė  specialioji pedagogė Ligita Arbočienė.
 

                     

Lietuvos mažųjų žaidynės 2024

2024 m. balandžio 11 d. vyko smagios sportinės veiklos dalyvaujant Lietuvos ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynių 2024“ festivalyje. Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą. Gražią pavasarišką dieną festivalis vyko Skaistašilio miške, kur ikimokyklinio ugdymo „Varniukų“, „Zyliukų", „Šarkiukų“, „Geniukų“ ir priešmokyklinio ugdymo „Žvirbliukų“, „Pelėdžiukų“ grupių vaikai žaidė žaidimą „Linksmųjų balionų boksas“, žaidimą su kutosais „Diena – naktis“, piešė ant asfalto su kreidelėmis „Emocijos“, žaidė smiginį „Pataikyk į taikinį“, atliko pratimus „Rungtys su kliūtimis“, žaidė futbolą su šiaudiniu kamuoliu. Po veiklų vaišinosi skaniais obuoliais. Prie puikios nuotaikos prisidėjo geras oras ir linksma muzika!

Renginį organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilma Čekienė, Brigita Kavolėlienė ir socialinė pedagogė Rūta Paukštienė. Dėkojame tėveliams, kurie palaiko vaikų dalyvavimą šiame projekte ir kitose sportinėse veiklose.

 

Utenos „Juventus“ krepšininkai vaikams skaito pasakas 2024

2024 m. balandžio 3 d. projekto „Kartu paskaitykim knygelę“ veikloje vaikams buvo didelė staigmena. Vaikus aplankė Utenos „Juventus“ krepšininkai: Evaldas Šaulys, Jonas Zakas, Ernestas Sederevičius, Žygimantas Skučas, Šarūnas Beniušis, Marius Valinskas. Jie pietų miego metu priešmokyklinio ugdymo „Žvirbliukų“, „Pelėdžiukų“, ikimokyklinio ugdymo „Šarkiukų“, „Geniukų“, „Varniukų“ ir „Zyliukų“ grupių vaikams paskaitė pasakas. Užmerkę akytes vaikai turbūt susapnavo aukštus žmones ir paskaitytų pasakų herojus. Krepšininkams buvo ne tik nauja pažintis, bet ir gera pedagoginė patirtis, o vaikams – neįprastas reginys. Veiklą organizavo: socialinė pedagogė Rūta Paukštienė, specialioji pedagogė Ligita Arbočienė ir kineziterapeuto padėjėja Martyna Šaltenytė-Juozauskė.

 

Facebook

Dėmesio tėveliams!
Už vaikų išlaikymą darželyje mokėkite į
AB Šiaulių banko sąskaitą LT417181100000142761
Paremkite mus pasinaudodami internetine bankininkyste:
Gavėjas: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“
Sąsk. Nr. AB Šiaulių bankas LT 147 181 1000 0014 2762
Mokėjimo paskirtis: Parama
Ačiū!

laisvos vietos

Svietimas

urs

usc

eTwinning

Tu ne vienas

gdggasvzx

 Futboliukas

 LTMZ

image004

Sveikatiadalogo

 logo

 

5balai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“
Įstaigos kodas: 190181252
Adresas: Vaižganto g. 38, 28196 Utena
Internetinė svetainė: www.gandrelis.utena.lm.lt 
El. paštas: gandreliomd@gandrelis.utena.lm.lt 
Telefonai: 8 (389) 52 502; 8 (389) 52 761

Copyright (c) www.gandrelis.utena.lm.lt 2015. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com