Projektas „Žaidimai moko“ 2020

„Ančiukų“ grupės ugdytiniai ir vaikučiai, lankantys pratybėles pas specialiąją pedagogę Ligitą Arbočienę, dalyvauja ilgalaikiame prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Mūsų darželis projekte dalyvauja antrus metus. Projekto tikslas – specialių užduočių ir žaidimų pagalba lavinti įvairias vaikų kompetencijas, panaudojant žaidimą, patyriminį ugdymą ir psichomotorinę veiklą. Projekto organizatorius – Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba. Projekto iniciatorė ir koordinatorė – specialioji pedagogė metodininkė Gilija Gajauskienė. Programos vykdymo metu įgyvendiname parengtą keturių mėnesių programą.

„Ančiukų“ grupės vaikučiai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Zita Pelakauskiene, padėjėjomis Ineta Guzeliene, Genute Vegėliene, specialiąja pedagoge Ligita Arbočiene ir socialine pedagoge Rūta Paukštiene tyrinėjo „valgomus pėdsakus“. Vaikučiai saugiai stebėjo kaip pjaustomi vaisiai ir daržovės. Sužinojo naują žodį – pjūvis. Susidomėję stebėjo, uostė, ragavo, lietė. Tyrinėjo vaisių ir daržovių pjūvių raštus per padidinamąjį stiklą. Visi puikiai padirbėjo štampuodami obuoliukus obuolio puselėmis . Vaikučiai plojo ir džiaugėsi, nes visiems pavyko!

„Puikiai padirbėjome visa komanda. Ir maži ir dideli. Mūsų pagrindinis poreikis - būti tokiais kaip visi: džiaugtis, juoktis, matyti, girdėti, draugauti, jausti, būti mylimais“, – sakė ir dalinosi nuotraukomis specialioji pedagogė Ligita Arbočienė.

Projekto vadovė Gilija Gajauskienė: „Jūsų galutinis rezultatas yra vertas pamatyti visiems, kurie bijo bandyti ir daug abejoja. PAVYKO. Jums PAVYKO! AČIŪ.“