Diena be automobilio 2020

Europos judumo savaitėje organizavome vaikams veiklas lauke, o 2020 m. rugsėjo 22 dieną šventėme tarptautinę dieną be automobilio. Bendruomenės nariai buvo kviečiami nors vienai dienai pamiršti savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai palankesnį susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku ar kt.
Šios dienos tikslas – atkreipti visų dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.
Vaikai išsiaiškino su savo mokytojomis kodėl reikia kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis, kas naudingiausia sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduoja per savaitę fiziniam aktyvumui skirti ne mažiau kaip 150 minučių.
Vaikų grupės buvo suskirstytos srautais, kad saugiai dalyvautų judumo rungtyse. Vaikai smagiai žaidė futbolą, jojo arkliukais, piešė gryname ore darželio teritorijoje. Dėkojame renginį organizavusiai socialinei pedagogei Rūtai Paukštienei, meninio ugdymo mokytojai Elenai Zabukienei už muzika sukurtą gerą nuotaiką, treneriams Aurimui Meidui ir Augustei Andrijevskytei vadovavusiems futbolo rungčiai, psichologei Daliai Laurinavičienei padėjusiai vaikams pajodinėti arkliukais, mokytojai Ingridai Navikienei už kolektyvinius piešinius, kineziterapeutei Zitai Vilkickienei už sportinius žaidimus su parašiutu, mokytojai Aušrai Raginienei už sumanią veiklą su priešmokyklinukais, specialiajai pedagogei Ligitai už pagalbą, visoms mokytojoms ir jų padėjėjoms už vaikams padovanotą smagų renginį.
Visi gavo paragauti šiltos ekologiškos moliūginės sriubos, kuria vaišino mokytoja Vilma Čekienė su darželio virėjomis. Smagu, kad renginyje aktyviai dalyvavo darželio svečiai, mūsų pamilti „Aitvarų“ grupės vaikučiai.